Hisense 240 L Chest Freezer (BD240BLK)
Categories:
Chest Freezer, Hisense
45,900৳ Original price was: 45,900৳ .41,500৳ Current price is: 41,500৳ .
- Brand: Hisense
- Model: BD240BLK
- Product Type: Chest Freezer
- Door design: Foaming door
- Available colors: grey
- Net capacity freezer compartment: 240
- Defrosting: Manual
- Condenser: Inside
- LED on door: Yes
- Door lock: Yes
- Inside Glass Door: Yes
- Warranty: 12 Years Compressor, 2 Year’s Electric Spare Parts & Service
Availability: 1 in stock
- Brand: Hisense
- Model: BD240BLK
- Product Type: Chest Freezer
- Handle: Recessed Handle
- Door design: Foaming door
- Available colors: grey
- Voltage / frequency: 220~240V / 50Hz
- Gross capacity: 240
- Climate class (SN=10~32°C, N=16~32°C, ST=18~38°C, T=18~43°C): ST